Google snižuje ceny Google Maps API na polovinu

Google oznámil, že snižuje ceny své API Google Maps pro vývojáře a zjednodušuje limity.
reklama

Cena se snížila ze 4 dolarů za 1000 načtení map na 50 centů za 1000 načtení map, což je celkem velký rozdíl. API Google Maps jako taková zůstává i nadále zcela zdarma pro velkou většinu webových stránek. Google však odstraňuje rozdíly mezi tzv. styled mapami a běžnými "unstyled" mapami. Ty samé limity a ceny se tak nyní vztahují jak na "styled", tak na "unstyled" mapy. Thor Mitchell z Googlu na oficiálním blogu uvedl, že tým Google Maps začne s okamžitou platností monitorovat používání Google Maps API.

"Nebudeme aplikaci limitů (50 centů za 1000 načtení map) nijak automatizovat, takže pokud vaše webová stránka opakovaně překročuje limity pro bezplatné využívání map, budeme vás kontaktovat s nabídkou řešení. Prosím vězte, že mapy na vaší stránce nepřestanou z ničeho nic fungovat jen proto, že na váš web nárazově přistupuje více lidí, než obvykle," napsal Mitchell. Podle Googlu platí za mapy na svých webech pouze 0.35 stránek, které pravidelně překračují limit 25 000 načtení map denně po 90 po sobě jdoucích dnů.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru