Google slaví 11 let

Také online gigant Google nám pomalu stárne. Je však ještě pořád poměrně mladý - má teprve 11 let, přesto však nabízí častokrát i lepší alternativu, nežli odvěký etalon kvality Microsoft.
reklama

Je tomu již 11 let, kdy se zakladatelé Google Inc. vrhli na podnikání s jediným vyhledávacím enginem a plánem, jak firmu rozvíjet. Nyní je Google jednou z největších online firem, která si troufne vyzvat na souboj klidně i Microsoft a to i v oblastech, na které by donedávna nikdo ani nepomyslel (úspěch Google Docs se přímo nabízí).

Je faktem, že "googlovat", resp. "googlit" se stalo synonymem pro vyhledávání na internetu. Svých jedenáct let Google oslavil poměrně skromně. Nebýt změny grafiky loga, ani by si události leckdo zřejmě nevšiml. K narozeninám si vyhledávač (a samozřejmě i majitelé) nadělil aktuální tržní podíl 64 %.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru