Google si najal přes tisíc lidí, aby zhodnotili jeho vyhledávač

Pokud si myslíte, že výsledky hledání na Googlu jsou pouze produktem skvělého algoritmu, nevěřte tomu. Server The Register měl možnost nahlédnout do 160stránkového manuálu určeného pro lidi, které si americká společnost najala k hodnocení jejího vyhledávače, a zjistil velmi zajímavé informace. Google podle Registeru v současnosti zaměstnává okolo patnácti set lidí, kteří z domu hodnotí, jak funguje jeho vyhledávač.
reklama
Google si najal testery, kteří ze svého domova hodnotí kvalitu jeho vyhledávače a relevanci zobrazovaných výsledků.

Google si své "zaměstnance" pečlivě vybírá - než je člověk na pozici testera přijat, musí složit blíže nespecifikovanou zkoušku. Následně hodnotitelé pravidelně zkoumají chování vyhledávače Googlu a hodnotí jej. Manuál Googlu testerům radí, jak vyhledávač hodnotit v závislosti na řadě kritérií včetně kvality nebo relevance výsledků. Testeři hodnotí výsledky u různých klíčových slov, přičemž je známkují stylem "Není spam", "Možná je spam", "Pornografie", "Mimo téma" nebo "Nelze zhodnotit".

Pro zajímavost: testeři mají hodnotit mimo jiné to, zda vyhledávač pochopil dotaz uživatele (myslel uživatel při zadání slov Mountain Lion Mac OS X nebo reálnou pumu?), ignorovat webové stránky s neplatnými bezpečnostními certifikáty a v neposlední řadě pak mají nařízeno nezabývat se výsledky, které jsou starší než čtyři měsíce.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru