Google Search nyní umožňuje komplexní hlasové vyhledávání

Google přidal nástroje určené k rozpoznávání hlasu, jež byly dříve dostupné pouze v Google Now, do své služby Google Search. 
reklama

Uživatelé tak nyní bez problémů mohou aplikaci Google Search klást dotazy jako "Jaké je číslo mého letu?" nebo "V jaké restauraci dnes večeřím s René?". "Tento typ informací - lety, rezervace, schůzky atd. - nabízíme v Google Now již více než rok," napsal produktový manažer Roy Livne z Googlu na oficiální blog. "Od uživatelů jsme získali velmi pozitivní odezvu, a tak jsme se rozhodli některé funkce určené k rozeznávání hlasu z Google Now integrovat do Google Search." Uživatel se tak nyní může ptát na jakoukoli informaci, na niž Google Search může najít odpověď v jeho Gmailu, Google Kalendáři nebo účtu Google+.

Prozatím je možnost hlasového hledání v Google Search dostupná pouze pro anglicky mluvící uživatele desktopů, tabletů a smartphonů. Postupem času bude integrována do většiny aplikací Google Apps včetně prohlížeče Chrome pro desktop i mobilní prostředí. Livle dodal, že hlasová funkce Google Search uživatelům umožní najít informace o letech, hotelích, rezervacích v restauracích, stavu jejich objednávky nebo událostech v kalendáři.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru