Google Search nyní umožňuje komplexní hlasové vyhledávání

Google přidal nástroje určené k rozpoznávání hlasu, jež byly dříve dostupné pouze v Google Now, do své služby Google Search. 

Reklama

Uživatelé tak nyní bez problémů mohou aplikaci Google Search klást dotazy jako "Jaké je číslo mého letu?" nebo "V jaké restauraci dnes večeřím s René?". "Tento typ informací - lety, rezervace, schůzky atd. - nabízíme v Google Now již více než rok," napsal produktový manažer Roy Livne z Googlu na oficiální blog. "Od uživatelů jsme získali velmi pozitivní odezvu, a tak jsme se rozhodli některé funkce určené k rozeznávání hlasu z Google Now integrovat do Google Search." Uživatel se tak nyní může ptát na jakoukoli informaci, na niž Google Search může najít odpověď v jeho Gmailu, Google Kalendáři nebo účtu Google+.

Prozatím je možnost hlasového hledání v Google Search dostupná pouze pro anglicky mluvící uživatele desktopů, tabletů a smartphonů. Postupem času bude integrována do většiny aplikací Google Apps včetně prohlížeče Chrome pro desktop i mobilní prostředí. Livle dodal, že hlasová funkce Google Search uživatelům umožní najít informace o letech, hotelích, rezervacích v restauracích, stavu jejich objednávky nebo událostech v kalendáři.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář