Google rozdal školám tisíce notebooků

Zaměstnanci Google, kteří dostali před Vánoci komunikátor Google Nexus, nejsou jedinými, kdo se dočkal poslední dobou od Google dárku. Firma totiž právě dala mnoha školám celkem tisíce notebooků za účelem zkvalitnění výuky věd, technologií, inženýrství a matematiky.
reklama

Celkem 600 škol bylo vybráno ze seznamu obsahujícího 1 000 nejlépe oceněných škol v zemi (nebylo upřesněno v jaké, ale nepředpokládáme, že půjde o Turkmenistán nebo Čínu...). Každá z těchto škol dostane koncem února celkem 5 kusů 15“ notebooku Lenovo upraveného za pomoci skinů nabízených službou Fathead a vybaveného Google taškou.

Google uvedl, že se tak stalo z toho důvodu, aby napomohl výuce, kterou již tyto instituce poskytují. Nabízí se otázka, proč se Google vlastně rozhodl podpořit nejlepší školy? Ty umístěné na zadních pozicích přece evidentně potřebují pomoc při zkvalitnění výuky řádově větší, nežli ty prestižní?

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru