Google rozdá hackerům za chyby v Chrome 1 milion dolarů

Google se nedávno - kvůli změně pravidel, která již po hackerech nevyžadují, aby zveřejňovali všechny informace o chybách, jež v softwaru objeví - stáhl z každoroční hackerské konference Pwn2Own. Společnost označila změnu pravidel za znepokojující, na druhou stranu Pwn2own je pro něj a jeho prohlížeč Chrome vždy dobrou reklamou, jelikož v něm hackeři neobjeví tolik chyb, jako u konkurence. Nyní však Google oznámil, že si hackeři na Chrome budou moci sáhnout příští měsíc během konference CanSecWest. Na té Google bude pořádat svou vlastní soutěž, ve které rozdělí za objevené chyby ve svém prohlížeči až milion dolarů.
reklama

Bezpečnostní experti, kteří objeví "full Chrome Exploit" (k ovládnutí PC budou využity pouze chyby v Chrome), obdrží každý po 60 000 dolarů, za poloviční exploit (využita je alespoň jedna chyba v Chrome a další chyby ve Windows 7) Google bude vyplácet 40 000 dolarů. Dvacet tisíc dolarů pak společnost bude vyplácet za chyby, které nejsou přímo v Chrome, ale například ve Flashi. Google tak ve své vlastní soutěži nabídne více peněz, než bude celkem rozděleno na konferenci Pwn2Own.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru