Google prý riskuje ztrátu fokusu

Reklama

Analytikové mají ohledně budoucnosti Google jasno: Při vší té expanzi zapomíná občas Google, že se již ocitá mimo svoji původní doménu.

Tento týden uvedla společnost Google svůj nový smartphone s názvem Nexus One. Ten má vlastní systém od Google, browser od Google a další služby (jak jinak) od Google. Suma sumárum, společnost se nám prý postupně ocitá stále dále od svého počátečního místa vzniku (a fenomenálního úspěchu) – vyhledávacích enginů.

Ačkoliv analýzy vidí všudypřítomnou expanzi Google černě, Google již při své velikosti zkrátka potřebuje najít i další oblasti, odkud se financovat. Smartphone byl tedy jedním z dalších logických kroků. Je sice pravdou, že když se jeden snaží dělat vše najednou, začne se vzdalovat původním záměrům, na druhou stranu má ale Google jistě dostatečně bohaté lidské zdroje na to, aby si mohl dovolit ve své expanzi experimentovat + přitom navíc i udržet indexování ve stále rostoucí kvalitativní spirále. Skutečně nevidíme důvod, proč by se více týmů (v rámci jedné obří firmy) nemohlo věnovat různým věcem.

Zdroj: InfoWorld

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář