Google prý riskuje ztrátu fokusu

Analytikové mají ohledně budoucnosti Google jasno: Při vší té expanzi zapomíná občas Google, že se již ocitá mimo svoji původní doménu.
reklama

Tento týden uvedla společnost Google svůj nový smartphone s názvem Nexus One. Ten má vlastní systém od Google, browser od Google a další služby (jak jinak) od Google. Suma sumárum, společnost se nám prý postupně ocitá stále dále od svého počátečního místa vzniku (a fenomenálního úspěchu) – vyhledávacích enginů.

Ačkoliv analýzy vidí všudypřítomnou expanzi Google černě, Google již při své velikosti zkrátka potřebuje najít i další oblasti, odkud se financovat. Smartphone byl tedy jedním z dalších logických kroků. Je sice pravdou, že když se jeden snaží dělat vše najednou, začne se vzdalovat původním záměrům, na druhou stranu má ale Google jistě dostatečně bohaté lidské zdroje na to, aby si mohl dovolit ve své expanzi experimentovat + přitom navíc i udržet indexování ve stále rostoucí kvalitativní spirále. Skutečně nevidíme důvod, proč by se více týmů (v rámci jedné obří firmy) nemohlo věnovat různým věcem.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru