Google proměňuje svůj vyhledávač, nabídne kvalitnější výstupy

Google pravděpodobně v současné době provádí jednu z největších přestaveb svého vyhledávače v historii. Podle listu Wall Street Journal společnost plánuje představit novou funkci, která bude lépe rozumět tomu, co uživatel vyhledává.
reklama


Pro Wall Street Journal to uvedl vysoce postavený manažer Googlu Arnit Singhal s tím, že díky nové funkci bude Google na požadavky uživatelů "reagovat více jako člověk" díky sémantické vyhledávací technologii. Google nemá v plánu zrušit současný model vyhledávání podle klíčových slov, avšak vyhledávač se nově bude snažit přinést při hledání mezi prvními nalezenými odkazy více přímých odpovědí na požadovanou otázku a zároveň více faktů. To údajně provede tak, že klíčové slovo či dotaz propojí s obrovskou databází "subjektů".


Mezi těmito subjekty jsou lidé, místa, filmy, knihy a spousta dalších věcí. Základ pro tuto databázi Google získal díky akvizici společnosti Metaweb (tvůrce Freebase) v roce 2010. Od té doby však společnost podle Singhala zvětšila tuto databázi subjektů z 12 milionů na více než 200 milionů. Prvních změn při hledání by si uživatelé měli začít všímat v následujících měsících, celá přestavba toho, jak Google odpovídá na dotazy, pak může trvat i několik let.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru