Google prolomil zabezpečení CAPTCHA

Google objevil metodu, pomocí které lze s vysokou přesností rozluštit kódy CAPTCHA, jež bývají na webových stránkách po celém světě využívány při přihlašování k uživatelským účtům.

Reklama

Nový algoritmus Googlu umí kódy CAPTCHA odhadnout s 99,8% úspěšností, takže vzniká otázka, zda je toto zabezpečení opravdu k něčemu. CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) je metoda testování toho, zda se přihlašuje člověk či počítač a bývá často využívána na různých fórech. Pokud algoritmus Googlu umí napodobit v těchto testech člověka, je jen otázkou času, než na to příjde i někdo jiný.

Podle vyjádření Googlu byl algoritmus primárně vyvinut ke čtení nápisů a čísel domů ve Street View tak, aby každá lokace mohla být zmapována s větší přesností. Metoda je však účinnější při hádání kódů CAPTCHA, než při úkolu, k němuž byla primárně vytvořena. Inženýři Googlu však ihned dodali, že našli nový způsob, jak CAPTCHA ochránit před boty. Vinay Shet z Googlu uvedl, že "spoléhat se na náhodně vygenerovaná písmena prostě nestačí".

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář