Google prolomil zabezpečení CAPTCHA

Google objevil metodu, pomocí které lze s vysokou přesností rozluštit kódy CAPTCHA, jež bývají na webových stránkách po celém světě využívány při přihlašování k uživatelským účtům.
reklama

Nový algoritmus Googlu umí kódy CAPTCHA odhadnout s 99,8% úspěšností, takže vzniká otázka, zda je toto zabezpečení opravdu k něčemu. CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) je metoda testování toho, zda se přihlašuje člověk či počítač a bývá často využívána na různých fórech. Pokud algoritmus Googlu umí napodobit v těchto testech člověka, je jen otázkou času, než na to příjde i někdo jiný.

Podle vyjádření Googlu byl algoritmus primárně vyvinut ke čtení nápisů a čísel domů ve Street View tak, aby každá lokace mohla být zmapována s větší přesností. Metoda je však účinnější při hádání kódů CAPTCHA, než při úkolu, k němuž byla primárně vytvořena. Inženýři Googlu však ihned dodali, že našli nový způsob, jak CAPTCHA ochránit před boty. Vinay Shet z Googlu uvedl, že "spoléhat se na náhodně vygenerovaná písmena prostě nestačí".

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru