Google prodlouží podporu Exchange pro Windows Phone 8 do 31. července

Google v prosinci oznámil, že bude ukončovat podporu Exchange ActiveSync pro neplatící uživatele a nyní to vypadá, že Microsoft má jen půl roku na to, aby pro své Windows Phone 8 připravil nějakou alternativu.
reklama

Podle vyjádření Googlu bude podpora Exchange ActiveSync pro uživatele Windows Phone 8 zachována až do 31. července tohoto roku, takže jejich kalendáře a kontakty budou do tohoto data synchronizovány jako doposud. Podle analytiků se Google rozhodl ukončit podporu EAS, aby oslabil Microsoft. Google doporučuje, aby uživatelé namísto EAS využívali tři otevřené standardy: CardDAV (synchronizace kontaktů), CalDAV (synchronizace kalendáře) a IMAP (synchronizace e-mailu). A i když většina klientů s těmito protokoly bez problémů umí pracovat, Microsoft se dostal do problémů, protože jeho WP8 CardDAV a CalDAV nativně nepodporují.

Google Microsoft varoval 45 dnů před tím, než ukončení podpory EAS veřejně oznámil. Microsoft se údajně rozhodl CalDAV a CardDAV do WP8 integrovat a požádal Google o prodloužení podpory EAS do 31. července. Nutno podotknout, že na rozhodnutí Googlu ukončit podporu EAS není nic divného, vezmeme-li v potaz, že musí Microsoftu ročně platit miliony dolarů za licence. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru