Google přidává vyhledávání na základě polohy

Společnost Google přidala ke svému enginu v posledních hodinách funkci zpřístupňující vyhledávání na základě polohy. Hledáte veterináře v okolí? Nebo snad skvělý obchod s vínem? Nyní již není třeba vpisovat město do řádku, ale stačí jen zvolit lokální výsledky.
reklama

Jackie Bavaro (produktová manažerka Google) věc komentuje na firemním blogu slovy: „Umístění se postupně stalo důležitou součástí toho, jak hledáme. Je zřejmé, že pokud kupříkladu majitel restaurace bude hledat věci typu jídelní blogy, nejbližší farmáře či místa k pronájmu, v drtivé převaze ho budou zajímat jen subjekty nacházející se blízko něj.“

Hledání se aktivuje velmi snadno – stačí na Google.com klepnout na vyhledávací volby a poté vlevo dole zvolit „Nearby“ a Google obratem vrátí výsledky blízko od nás (tedy za předpokladu, že jsme nalogováni). Změnit místo pobytu lze skrze „Custom location“. Služba je prozatím k dispozici pouze v anglické verzi.

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru