Google přidává několik funkcí do svých Google Docs

Společnost Google vylepšuje svoji webovou aplikaci Google Docs, konkrétně její část nazvanou Spreadsheets, sloužící jako tabulkový editor. Přináší možnost vložení „miniaplikací“, sledování změn nebo automatické doplňování buněk.
reklama

Pravděpodobně nejdůležitější novinkou je možnost přidat do každého dokumentu „miniaplikaci“, jak se v češtině říká oblíbeným Google Gadgets. K dispozici je velké množství nejrůznějších doplňků. Pomocí vložených hodnot můžete generovat grafy, geografické mapy, tabulky, diagramy nebo třeba nechat všechny zadané hodnoty vyhledat Googlem na webu. A co je na miniaplikacích nejlepší? Můžete je klasicky vložit na svou stránku iGoogle jako kteroukoli další nebo přímo na web, přičemž aktualizace hodnot bude probíhat automaticky podle příslušného dokumentu...

Google přidává několik funkcí do svých Google Docs

Další novinkou je možnost přidání sledování ke každému dokumentu. Na dokumentech v Google Spreadsheets může totiž pracovat více lidí současně. Autor si může nastavit upozornění prostřednictvím e-mailové zprávy pokaždé, když spolupracovník změní obsah dokumentu, jednotlivého listu či pouze buňky.

Poslední významnou novinkou je automatické doplňování textu. Tuto funkci známe například z Microsoft Office. Jakmile jsou počáteční písmena psaného výrazu shodná s výrazem vyskytujícím se v dokumentu, aplikace sama ukáže možnost pro automatické doplnění takového výrazu.

Zdroj: Google Operating System

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru