Google přidává do Chrome technologii "Do Not Track"

Google se rozhodl, že nakonec umožní vývojářům a uživatelům jeho prohlížeče využívat technologii Do Not Track, která je zaměřena na ochranu soukromí.
reklama

Když je Do Not Track zapnutý, zasílá webovým stránkám a zadavatelům reklamy signál, že si uživatel nepřeje být při svém surfování po webu sledován. Jednotlivé webové stránky nemusejí tento požadavek akceptovat, většina z nich se však podle něj řídí a americká vláda se snaží tlačit na velké společnosti jako je Google, aby soukromí uživatelů respektovaly. Proto je Do Not Track nyní i v prohlížeči Chrome.

To přímo potvrdil i mluvčí Googlu Rob Shilkin, podle kterého je implementace technologie do Chrome výsledkem rozhovorů s Bílým domem. Google se tak stal posledním z velkých vývojářů, který Do Not Track integroval do svého prohlížeče - technologii již využívají Firefox, Internet Explorer a Safari. Pravdou je, že zpočátku byl Do Not Track v prohlížečích implicitně vypnutý. To se mění s příchodem Internet Exploreru 10, který bude tuto funkci mít ve Windows 8 defaultně zapnutou.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru