Google přidal do Gmailu bezpečnostní varování

Společnost Google v rámci zvýšení bezpečnosti e-mailových účtů spustila nový systém varování, který obratem upozorní majitele účtu v případě, že je zjištěna podezřelá aktivita při přihlašování.
reklama

Internetoví zloději jsou dnes stále vynalézavější, což jen potvrzuje nedávný případ zmíněný na blogu autora PC Magu Edwarda Mendelsona, kdy se na Gmailový účet jeho přítele dostal hacker/scammer a rozeslal všem osobám v jeho adresáři prosbu sdělující zhruba něco v tom smyslu, že byl na cestě po Anglii oloupen a potřebuje peníze na účet.

2010-03-25-A1-Big.jpg

Jelikož si je firma Google podobných případů velmi dobře vědoma, rozhodla se je aspoň trochu omezit novou bezpečnostní vlastností, která funguje ve velmi prostém režimu: Za předpokladu, že Google zjistí, že se na uživatelův účet někdo přihlásil z jiné země, upozorní jej na to při dalším přihlášení. Google k tomu doplnil, že sice nemají prostředky na odhalení přesného místa, nicméně login z jedné země a za několik hodin z jiné může varování spustit.

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru