Google přestává používat Windows

Google podle všeho přestává interně používat operační systém Windows - prý z bezpečnostních důvodů.
reklama

 Americký list Financial Times včera večer přinesl zprávu, podle které Google začal říkat novým zaměstnancům, že již nemohou žádat o počítače na platformě Windows. Vybrat si tak mohou pouze Mac nebo Linux. Podle Financial Times Google Windows opouští kvůli kybernetickým útokům, které byly na jeho systémy provedeny ke konci minulého roku. V nich byla využita díry v prohlížeči Internet Explorer a v samotných Windows.

Je třeba říci, že Microsoft nebyl uvnitř Googlu nikdy příliš oblíbený, avšak nutnost testovat aplikace a služby na Windows nutila alespoň část jeho zaměstnanců používat tento systém. Podle Financial Times budou proto někteří zaměstnanci Googlu používat Windows i nadále, budou si však muset k tomu opatřit speciální povolení. Zahraniční média připomínají slova šéfa Googlu Erica Schmidta, který v dubnu uvedl, že jeho zaměstnanci budou v budoucnu využívat především operační systém Googlu - Chrome OS.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru