Google přestává podporovat otevřený protokol XMPP

Google opouští otevřený protokol XMPP aka Jabber kvůli jeho nedostatečné podpoře poskytované uživatelům a zneužívání spammery.
reklama

Když Google oznámil, že bude integrovat své VoIP a IM služby do Hangouts, Electronic Frontier Foundation (EFF) zaznamenala, že společnost velmi omezila podporu protokolu XMPP (neformálně zvaného Jabber) určeného pro komunikaci. A nyní Google přiznal, že Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP) opravdu opouští. Tento protokol měl umožnit komunikaci uživatelů, kteří využívají různé IM služby (například uživatel ICQ by mohl jednoduše mluvit s uživatelem Google Talk). Zní to skvěle, avšak není všechno zlato co se třpytí.

"Kvůli přílišné otevřenosti Google Talk jsme zaznamenali zvýšený počet stížností našich uživatelů, kteří se začali stávat terčem spammerů. Propojením s dalšími sítěmi jsme navíc byli značně omezováni," řekl mluvčí Googlu a už nedodal, že v minulosti celá řada společností odmítla podporovat XMPP kvůli jeho špatnému zabezpečení a kvalitě. "V několika uplynulých letech jsme chtěli světu nabídnout otevřený protokol pro komunikaci, žádná společnost se k nám však nepřipojila," dodal mluvčí Googlu.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru