Google přestal cenzurovat výsledky v Číně

Pokud jde o kauzu posledních týdnů točící se kolem Číny a jejího požadavku, aby firma Google ve velkém cenzurovala vyhledávané výsledky dle přání místní vlády nešetřící totalitními praktikami, odehrálo se v její souvislosti opět několik zajímavých věcí.
reklama

Tou největší novinkou bezesporu je, že návštěvníci adresy „Google.cn“ jsou nadále přesměrováváni na hongkongskou adresu Google znějící „Google.com.hk“. David Drummond (CLO Google) k tomu na firemním blogu napsal: „Uživatelé navštěvující adresu Google.cn jsou aktuálně přesměrováváni na Google.com.hk, která nabízí necenzurované vyhledávání (v jednoduché čínštině) specificky určené pro obyvatele Číny. Servery jsou umístěny v Hongkongu.“

Drummond dále připustil, že vše takřka jistě skončí u toho, že Čína brzy kompletně zablokuje přístup ke Google. Což je také důvod, proč společnost Google zprovoznila webovou stránku, na níž mohou všichni zájemci ihned zjistit, jaké služby Google ještě v Číně korektně fungují a jaké již nikoliv.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru