Google předvedl vývojářům Android 2.0

Firma Google se právě rozhodla pochlubit se s novou verzí vývojářského kitu pro Android OS. Nese označení Android 2.0 SDK a podporuje řadu nových funkcí. A dokonce tu již máme i první stroj na Android 2.0 běžící - Motorolu Droid.
reklama

Novinek je samozřejmě celá řada, my ovšem zmíníme jen ty největší / najzajímavější. Předně, e-maily i kontakty půjde synchronizovat s více účty a tedy i z více zdrojů najednou. Samozřejmostí je i podpora pro Microsoft Exchange. Někomu by jistě mohl připadat zajímavý i kombinovaný Inbox pro více e-mailů.

Díky funkci Quick Connect půjde tapnout na fotku kontaktu a poté vybrat, zda dotyčnému zavoláme, SMSknem či e-mailnem. Byly též rozšířeny funkce pro digitál - blesk, vyvážení bílé, makro, ... Virtuální klávesnička by také měla být ucelenější a s lepší kompletací slov. Výborný bude i 3bodový multi-touch. Zlepšení se dočkaly také browsery: HTML5, double-tap zoom, ... Budou podporovány i nová rozlišení displeje a Bluetooth 2.1 s peer-to-peer konektivitou a profilem Phonebook Access.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru