Google předvedl vývojářům Android 2.0

Reklama

Firma Google se právě rozhodla pochlubit se s novou verzí vývojářského kitu pro Android OS. Nese označení Android 2.0 SDK a podporuje řadu nových funkcí. A dokonce tu již máme i první stroj na Android 2.0 běžící - Motorolu Droid.

Novinek je samozřejmě celá řada, my ovšem zmíníme jen ty největší / najzajímavější. Předně, e-maily i kontakty půjde synchronizovat s více účty a tedy i z více zdrojů najednou. Samozřejmostí je i podpora pro Microsoft Exchange. Někomu by jistě mohl připadat zajímavý i kombinovaný Inbox pro více e-mailů.

Díky funkci Quick Connect půjde tapnout na fotku kontaktu a poté vybrat, zda dotyčnému zavoláme, SMSknem či e-mailnem. Byly též rozšířeny funkce pro digitál - blesk, vyvážení bílé, makro, … Virtuální klávesnička by také měla být ucelenější a s lepší kompletací slov. Výborný bude i 3bodový multi-touch. Zlepšení se dočkaly také browsery: HTML5, double-tap zoom, … Budou podporovány i nová rozlišení displeje a Bluetooth 2.1 s peer-to-peer konektivitou a profilem Phonebook Access.

Zdroj: PC Mag

Reklama

Přidat komentář