Google představil One Pass, nový systém předplatného pro Android

Jen pár dnů poté, co svůj systém předplatného obsahu představila pro svůj iOS společnost Apple, přišel s podobným schématem také Google.
reklama

Google ve čtvrtek představil svůj systém předplatného pro digitální obsah zaměřený na vlastníky chytrých telefonů s názvem One Pass. Tato služba umožňuje uživatelům používat jeden účet k placení několika předplatných naráz - podobně jako to má Apple. Na rozdíl od Apple však Google (co se zisku týče) zvýhodňuje vydavatele. Google si vezme pouze deset procent zisku z předplatného, kdežto Apple si činí nárok na třicet procent.

Podle analytiků Google nejspíše zvolil menší marže u svého systému proto, že mnoho vydavatelů proti maržím Apple protestovalo. Eric Schmidt včera řekl, že záměrem Googlu je, aby si všechny peníze vydělali vydavatelé a "deseti procentní marže jen pokryje náklady Googlu." Schmidt také dodal, že představení One Pass jen pár dní po odhalení podobného systému Apple je pouze náhoda.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru