Google představil nový programovací jazyk Dart

Google zveřejnil preview verzi nového programovacího jazyka s názvem Dart, který by podle jeho inženýrů měl nabídnout to, co neumí JavaScript.
reklama

Cílem Googlu při tvorbě Dart bylo vytvořit "strukturovaný, avšak flexibilní jazyk pro webové programování," napsal Lars Bak z Dart týmu na oficiální blog Googlu. I když Bak nezmínil doslovně JavaScript, Dart by měl tento jazyk doplňovat a vyplnit jeho mezery. V konverzaci, která se dostala na internet, totiž inženýři Googlu z Dart týmu mluví o "zásadních chybách, které nemohou být v JavaScriptu nikdy opraveny."

Dart je objektově orientovaný jazyk určený pro tvorbu webových aplikací. Aby aplikace webových designérů fungovaly ve všech prohlížečích, mohou je převést do JavaScriptu za použití nástroje v balíku Dart. Pokud by však Google chtěl, aby jeho nový jazyk zcela nahradil JavaScript, musel by se hodně snažit. Podle průzkumu společnosti Tiobe Software je totiž JavaScript v současné době desátým nejpoužívanějším jazykem vůbec.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru