Google představil nový Nexus a Android 4.3

Google včera oficiálně představil novou verzi svého tabletu Nexus a Android 4.3. Jaké novinky přinášejí?

Reklama

Nový Nexus 

Google oficiálně představil druhou generaci tabletu Nexus 7, která se pyšní mnoha vylepšeními včetně tenčího těla (o 2 mm tenčí, než původní verze a 50 g lehčí). Zařízení má ten samý 7palcový displej, avšak s rozlišením 1920x1200 pixelů a hustotou pixelů 323ppi.

Nový procesor Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1.5GHz má nabídnout 80% nárůst výkonu. Mezi další specifikace patří přední (1,2MP) a zadní (5MP) kamerka, 2 GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth, 4.0, HDMI, bezdrátové dobíjení, NFC a volitelný LTE. Baterie vydrží 9 hodin přehrávání HD videa a 10 hodin surfování po internetu. Cena začíná na 229 dolarech.

Android 4.3

Debutovala také nejnovější verze Jelly Bean. Android 4.3 přináší možnost zakázat některé aplikace (slouží jako rodičovská kontrola) a funkci Bluetooth Smart aka Bluetooth Energy, díky které může Android komunikovat s různými senzory s co nejmenším využitím baterie.

Herní vývojáři ocení podporu OpenGL ES 3.0. Google promluvil také o nových DRM, které umožní hardwarové šifrování videa. Mezi další novinky patří rychlejší možnost přepínání mezi uživateli, snadnější vkládání textu a podpora dalších jazyků. Android 4.3 se vzduchem aktualizuje na zařízeních Nexus 7/4/10 a Galaxy Nexus.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář