Google představil nový Gmail

Google aktualizoval svůj webmail Gmail tak, že nyní automaticky organizuje příchozí poštu podle "chytrého algoritmu" do různých kategorií.
reklama

Tyto kategorie se objevují nad přijatými zprávami na desktopu a ve sjížděcím menu na telefonech a jsou postaveny na funkci Priority Inbox z roku 2010, takže nejdůležitější věci jsou vepředu a uprostřed a zbytek je na levé straně. Google vytvořil pět kategorií (Primární, Sociální, Promotions, Aktualizace a Fóra), které můžete zapínat a vypínat jednotlivě z nastavení. Jakmile je kategorie aktivována, Google do ní automaticky přesune vaše zprávy a pomocí funkce drag-and-drop Gmail můžete naučit, jak má maily filtrovat v budoucnu.

Například upozornění o označení na fotografiích z Facebooku nebo zprávy z Twitteru se shlukují pod záložkou Sociální. Nabídky ze Slevomatu a obdobných portálů jdou do Promotions. Nutno podotknout, že uživatelé nového chytrého řazení e-mailů nemusejí využít, pokud preferují klasické rozhraní. Na video, v němž Google představuje nový Gmail, se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Osobně nesnáším, když se mění něco, co funguje. A na tohle je expert právě Google. Člověk se něco naučí, na něco zvykne a pak je to jinak. Osobně mě štve změna v psaní zpráv v Gmailu.

Profile picture for user Jan Polzer

Naprosto souhlasím. Celkově je Gmail po změnách v posledním asi roce a půl stále méně použitelný na malých displejích. Donutilo mě to používat po letech opět poštovního klienta.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru