Google představil novou funkci přijímání zpráv pro Gmail

Google včera zpřístupnil novou Společnost Google včera představila novou funkci pro Gmail: upozornění na nové maily a zprávy z chatu založené na HTML5.
reklama

Nová upozornění zatím fungují pouze v prohlížeči Chrome, avšak Google slibuje, že již brzy budou dostupná i pro další prohlížeče. K zapnutí funkce klikněte na odkaz Nastavení v horním pravém rohu Gmailu, sjeďte dolů a zvolte si, zda chcete být upozorňováni na zprávy z chatu, všechny e-maily, nebo pouze prioritní maily. Google doufá, že díky nové funkci nebudou uživatelé neustále muset v prohlížeči přejíždět na Gmail a zpátky.

Je samozřejmě pravdou, že v současné době již existuje množství add-onů, které zvládnou to, co nová funkce od Googlu (na nové maily zvládne upozornit třeba desktopová aplikace Gmail Notifier přímo od Googlu). Google také nedávno představil v rámci Gmail Labs funkci, díky které lze zjistit počet nepřečtených zpráv pouhým nahlédnutím na nadpis záložky v prohlížeči. To se může hodit, pokud máte otevřených mnoho záložek (a jedna z nich je Gmail) - stačí se pouze podívat na záložku Gmailu a ihned vidíte, zda nepřibyly nějaké nové zprávy.

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru