Google představil Maps Engine API pro cloudové mapy

Google představil novou API pro svůj Maps Engine, který vývojářům umožní vytvářet "nekonečné množství aplikací" hostovaných na cloudu.
reklama

Maps Engine je jakousi reinkarnací Google Earth Builderu, jenž vývojářům umožňoval využívat cloudovou infrastrukturu Googlu pro ukládání a správu vlastních dat a map. Uživatelé mohli Earth Builder používat také pro sdílení svých vlastních map s ostatními. Nová API je podporována "všemi platformami" (web, Android, iOS atd.) a bude tvořit jakousi spojnici mezi aplikacemi vývojářů a Maps Enginem.

Maps Engine API je tzv. RESTful API, což znamená, že všechny požadavky jí zaslané jsou HTTP požadavky. V důsledku toho může být pro vytváření dat pomocí této API využit jakýkoli programovací jazyk s HTTP knihovnou. Nutno podotknout, že klientské knihovny API od Googlu v současné době nepodporují standard JavaScript Object Notation. Novou API od Googlu již využívá například společnost FedEx a pokud o ni máte také zájem, je třeba kontaktovat prodejní oddělení Googlu.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru