Google představil funkci Inactive Account Manager

Říkali jste si někdy, co se stane s vašimi daty online, až tu jednou nebudete? Jde možná o záležitost, o níž mnoho z nás zatím nepřemýšlelo, Google se ji však rozhodl řešit.
reklama

Společnost včera zpřístupnila novou funkci s názvem "Inactive Account Manager", která vám umožní rozhodnout se, co se s vašimi daty stane, pokud budete neaktivní 3, 6, 9 nebo 12 měsíců. Funkce je dostupná v nastavení účtu Googlu a uživateli umožní nastavit časový úsek, po jehož uplynutí má člověk dvě možnosti: sdílet přístup ke Google účtu s až deseti přáteli či členy rodiny, nebo účet nechat vymazat.

V rámci prvního scénáře budou daní lidé kontaktováni e-mailem, jehož obsah můžete předem specifikovat a budou s nimi sdílena data z některých či všech služeb Googlu (Blogger, Kontakty a Kruhy, Drive, Gmail, Google+ Profily, Picasa Web alba, Google Voice a YouTube). Google odešle e-mail či textovou zprávu majiteli účtu před tím, než data zpřístupní přátelům či je nadobro smaže. Nutno podotknout, že Google nezpřístupní uživatelské jméno a heslo k danému účtu, ale pouze vydá specifikovaná data.

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru