Google představil Chrome 3.0 a přidal další procenta k rychlosti

Kromě uvedení Google Chrome ve verzi 3.0 stanovil tým také dva důležité milníky: Získat do 12 měsíců dvojnásobek tržního podílu a do 24 měsíců čtyřnásobek.
reklama

Chrome 3.0 je zatím k dispozici pouze pro OS řady MS Windows a při příležitosti uvedení se přesunul z developerské do stabilní vývojové větve. To jako obvykle naznačuje, že je prohlížeč schopen vyrazit mezi masy. Dle Google je Chrome 3.0 při renderování JavaScriptu o 25 % rychlejší, nežli květnový Chrome 2.x a také o cca 150 % svižnější než původní více jak rok stará verze.

Pokud jde o další změny a inovace, pak se můžeme těšit na inovovanou a propracovanější New Tabs stránku kapku připomínající Operu nebo Safari. Prohloubena je i podpora pro HTML5, speciálně tag VIDEO. Google samozřejmě také opatchovala dvě známé bezpečnostní chyby s nebezpečností střední a vysokou. Obě se týkají útoku skrze komponenty stránky, jedna přes JavaScript a druhá skrze SVG obrázek.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru