Google představil Android "Ice Cream Sandwitch"

Google představil novou verzi svého mobilního operačního systému Android s kódovým označením Ice Cream Sandwich.
reklama

Aktualizace Androidu byla představena včera během konference I/O v San Franciscu a podle Googlu "přináší ty nejlepší funkce Androidu Honeycomb (určen pro tablety) na mobilní telefony." Kromě pár přichystaných demoverzí však společnost mnoho detailů o verzi Ice Cream Sandwitch nezveřejnila - není například jasné, kdy bude dostupný. Podle Googlu bude nová verze Androidu řešit problém, na který si stěžuje mnoho zákazníků i vývojářů: na trhu jsou stovky zařízení postavených na Androidu v různých velikostech a tvarech. A i když je velký výběr jistě dobrý, aplikace často na všech zařízeních nefungují tak, jak by měly.

Google prý vývojářům s tímto problémem pomůže vydáním nového nástroje. Co se týče zajímavých funkcí z Honeycombu, Ice Cream Sandwitch nabídne například holografické uživatelské rozhraní, které umí rozpoznat, kam se na displeji zrovna díváte a přizpůsobit se tak. Google v současné době eviduje 100 milionů aktivních zařízení postavených na Androidu pro které je přístupných 200 000 aplikací.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru