Google představil 3D mapy a offline mód pro mobilní zařízení

Google představil novinky pro své mobilní mapy včetně vylepšených 3D zobrazení pro Google Earth a offline módu pro Google Maps a Street View Trekker. 
reklama

Google Earth obdržel 3D textury budov v roce 2006 a již brzy bude v 3D zobrazovat celá města i na mobilních zařízeních. Podle Googlu je to možné díky jeho nové vykreslovací technologii (video), jež umožňuje generovat 3D města i další terén ze 45stupňových fotografií pořízených ze vzduchu. Do konce tohoto roku tak Google Eath pro mobilní zařízení bude pokrývat městské oblasti s celkovou populací o minimálně 300 milionech lidí.

I když jsou mapy od Googlu na mobilních zařízeních velmi užitečnou službou, má to jeden háček: vyžadují připojení k internetu. Uživatelé proto dlouhou dobu volali po offline módu - a Google nyní jejich prosby vyslyšel. V blízké budoucnosti si budou moci prohlížet uživatelé Androidu mapy offline ve více než 100 zemích světa (další informace budou zveřejněny v následujících týdnech). Příští týden by na Worldwide Developer Conference mělo představit nové mapy pro svůj systém iOS také Apple.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru