Google pracuje na mikroplatebním systému

Společnost Google zkoumá několik nových přístupů, jak pomoci subjektům publikujícím online obsah s platbami za jejich informace či multimédia.
reklama

V dokumentu vyplněném u organizace Newspaper Association of America (NAA) a popisujícím daný projekt je řečeno, že tento vyhledávací gigant zkoumá možné směry, jakými by se mohla mikroplatební služba vyvíjet. Výsledek má být k dispozici, citujeme: "Pro Google i ne-googlovským subjektům zhruba do jednoho roku".

Celá akce vznikla jako odezva na to, že se jedna ze sekcí NAA zabývala výše řečeným - jak platit za online obsah? Skupina oslovila více společností a jednou z nich je i Google. Mimochodem, Google má na věc ohledně obsahu stejný názor jako tvůrci "Free" softwaru: "Google věří, že je 'free' web přínosem pro všechny, nicméně 'free' zde nemusí nutně znamenat automaticky i 'zadarmo'"

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru