Google postupně ukončí podporu pro IE6

Pár týdnů poté, co se v souvislosti s Internet Explorerem 6 odehrál jistý mezinárodní hackovací incident, se firma Google rozhodla začít postupně ukončovat podporu pro IE6 ve všech svých produktech a službách.
reklama

Pokud bychom měli být konkrétní, tak přesně k 1. březnu přestane Google s podporou pro IE6. Nejprve se toho prý zřejmě dočkáme (resp. bude to zde nejviditelnější) u Google Docs a Google Sites. Google proto pro své služby doporučuje výhradně modernější browsery: IE7+, Firefox 3+, Chrome 4+ a Safari 3+.

Tento krok není ve své podstatě nijak závratný svým dopadem. Nakonec i samotný Microsoft hodlá skončit s podporou verze IE6 k roku 2014. Pouštět do dnešních dravých vod internetu verzi IE6 je každopádně nerozum, jelikož neobsahuje řadu bezpečnostních mechanismů zabudovaných do IE7 a IE8. A jsme si též jisti, že si hlasitě oddechnou i tvůrci webů...

Zdroj: PCMag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru