Google pomalu končí s podporou NPAPI

Google oznámil, že začne v prohlížečích Chrome implicitně blokovat většinu pluginů využívajících Netscape Plugin API - NPAPI.
reklama

Historie Netscape Plugin API (NPAPI) sahá až k Netscape Navigatoru 2.0, od příštího roku však Google přestane všechny pluginy a aplikace na tomto rozhraní založené podporovat. Od ledna 2014 bude Chrome defaultně blokovat pluginy založené na NPAPI s výjimkou těch, které budou na seznamu povolených (nejvíce využívaných) pluginů. Mezi tyto povolené přídavky budou patřit Silverlight, Unity, Google Earth, Google Talk a Facebook Video. Blokace ostatních pluginů proběhne podle Googlu "z bezpečnostních důvodů."

Podle Googlu je výše zmíněných šest přídavků jediných, které byly v uplynulém měsíci využívány více než pěti procenty uživatelů. IT administrátoři a uživatelé budou moci do seznamu povolených aplikací přidat jakékoli jiné (defaultně zablokované) přídavky. Vývojáři od včerejška již nemohou vkládat jakékoli aplikace a přídavky založené na NPAPI do Chrome Web Store a pluginy již nahrané budou v e-shopu dostupné do března příštího roku. Google přestane podporovat NPAPI nakonec pro všechny přídavky, datum ukončení podpory však bude záležet na odezvě uživatelů.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru