Google pohrozil, že zcela opustí Čínu

Budou tomu už 4 roky, co Google začal u vyhledávače Google.cn s cenzurou vyhledávacích řetězců. Brzy následoval Microsoft i Yahoo. Dnes se ovšem na blogu Google objevila doslova neuvěřitelná novinka.
reklama

Google Chief Legal Officer David Drummond napsal: „Rozhodli jsme se, že nejsme nadále ochotní filtrovat výsledky v našem vyhledávači na adrese Google.cn. Z tohoto důvodu budeme v příštích týdnech diskutovat s čínskou vládou, zda bude možno provozovat nefiltrované výsledky v souladu s místními zákony (či zda vůbec). Je nám známo, že to může znamenat také to, že Google.cn zcela odstavíme a opustíme čínské kanceláře.“

Pokud nepočítáme čínskou vládu pečlivě filtrující informace (jednoho až mrazí, jak dokonale Orwell předpověděl totalitní režimy), pak jediný, kdo může na tom všem vydělat, je místní vyhledávací služba Baidu, která je v Číně nesmírně populární (a nutno doplnit, že mimo Čínu prakticky neznámá), její akcie dnes dokonce poskočily o 14 % nahoru.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru