Google plánuje vylepšit zabezpečení svých služeb

Google zveřejnil novou pětiletou road mapu, v níž ukazuje, jakým směrem se bude ubírat bezpečnost jeho služeb.
reklama

Google chce v průběhu příštích let přejít od tradičního přihlašovacího procesu, který zná většina uživatelů, na bezpečnější proces lišící se dle jednotlivých zařízení. Jak Google vysvětluje na svém blogu, po implementaci nového systému bude pro uživatele složitější první přihlášení na tom kterém zařízení, poté však již bude uživatelské jméno a heslo vyžadováno jen občas. "Nevadí nám, že pro uživatele bude poprvé složitější přihlásit se z jeho zařízení k naší službě, pokud to bude muset udělat jen jednou," napsal Eric Sachs z Googlu.

Google považuje tento obtížný přechod na nové autentifikační systémy za nezbytný ke zlepšování bezpečnosti. Během prezentace na konferenci Internet Identity Workshop v Kalifornii představitelé Googlu uvedli, že "plánují pozměnit přihlašovací systémy tak, aby byly agresivnější." Google stejně jako další velké společnosti již několik let nabízí dvoufázovou autorizaci - ta se již brzy stane nutností u všech Google účtů. Google například plánuje, že uživatelé budou v budoucnu moci pomocí již autorizovaného zařízení typu smartphone povolit jinému zařízení přístup ke službě za pomoci kryptografického protokolu. Společnost také zkoumá nové autentifikační technologie jako biometrická data nebo NFC.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru