Google patentuje nové webové technologie

Společnost Google vyplnila nejméně 4 patentové žádosti, které se týkají nových technologií obsažených v browseru Google Chrome a jež všechny usilují o to, udělat z Google Chrome lepší základ pro aplikace.
reklama

Celkem trojice patentů se týká Google Native Client, což je technologie, která umožní softwarovým modulům spouštět se přímo nativně na procesoru namísto relativně pomalého spouštění skrze browser a JavaScript. Další patent se týká O3D, která pro změnu umožní aplikacím běžícím v rámci browseru získat přístup ke 3D akceleraci.

Jistě není žádnou náhodou, že Google Chrome (již si konkurující s IE, Firefoxem, Safari, Operou a dalšími) podobné funkce potřebuje pro další zkvalitnění svého projektu Google Chrome OS, kde z něj nativní výkon a 3D akcelerace udělají skutečně plnohodnotný OS.

Zdroj: CNet
Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru