Google ovládá 25 % celkového trafficu na internetu

Google je podle nové studie společnosti Deepfield zodpovědný za téměř 25 % celkového internetového trafficu, což je meziroční nárůst o šest procent.
reklama

Dosah Googlu je tak větší, než u Facebooku, Netflixu a Twitteru dohromady. Deepfield vychází z dat získaných z obrovského počtu zařízení koncových uživatelů. Se servery Googlu si traffic údajně vyměňuje okolo šedesáti procent všech koncových zařízení (mobilních zařízení, počítačů, stovek druhů herních konzol či domácích mediálních zařízení typu Apple TV), jež se připojují k internetu. 

Podle Deepfieldu byla studie primárně zaměřena na porovnávání trafficu v Severní Americe, i tak jde však "o největší průzkum trafficu v globálním měřítku, jaký zde kdy byl." Šéf Deepfieldu Craig Labovitz dodal, že za neustálé zvyšování podílu Googlu na celkovém internetovém trafficu může především úspěch jeho produktů typu YouTube, cloudových služeb jako Google Drive a androidových mobilních zařízení.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru