Google opravil chybu v Chrome 10 hodin po jejím objevení

Google opravil chybu ve svém prohlížeči Chrome, která umožňovala na vzdáleném počítači spustit nebezpečný kód. Bezpečnostní expert za její objevení dostal 60 000 dolarů.
reklama

Google opravil chybu, kterou v jeho prohlížeči objevil expert na hackerské konferenci Pwnium 2. Společnost vydala aktualizaci ani ne půl dne poté, co byla chyba představena v Kuala Lumpur na Pwnium v rámci soutěže "Hack in the Box 2012". Expert, který vystupuje pod přezdívkou Pinkie Pie, na díru v systému narazil zkombinováním dvou exploitů a odnesl si za ni 60 000 dolarů, tedy více než milion korun a Chromebook.

"Jelikož je tato díra založena pouze na chybách v Chrome, lze ji ohodnotit nejvyšší možnou finanční odměnou," oznámil Chris Evans z Googlu. Inženýři Googlu ihned po jejím objevení začali pracovat na vydání záplaty, která byla zveřejněna ani ne o půl dne později. Nejde o první úspěch hackera Pinkie Pie: v březnu tento muž dokázal zkombinovat šest různých exploitů k proniknutí do jádra Chrome a spuštění kódu na dálku.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru