Google opět zpřísnil zabezpečení prohlížeče Chrome

Google oznámil, že již dále nebude možné ve Windows nainstalovat přídavky pro prohlížeč Chrome pokud nebudou pocházet z oficiálního Chrome Web Store.

Reklama

Nové omezení bude platné od ledna příštího roku, avšak pouze pro stabilní a beta kanály, takže se dotkne koncových uživatelů, ne vývojářů nebo firem, jež využívají své vlastní přídavky. Erik Kay z Googlu uvedl, že bezpečnostní mechanismus, který nyní funguje, je zneužíván a add-ony jsou instalovány bez jakéhokoli vědomí uživatele. Tyto nebezpečné přídavky jsou následně schopné například měnit nastavení prohlížeče, změnit novou záložku atd. Podle Kaye si na současný stav stěžovalo tolik uživatelů, že bylo třeba provést změnu.

Vývojáři mohou své přídavky do Chrome Web Store jednoduše nahrát, i když to nebude zadarmo. Google vyžaduje registrační poplatek ve výši pěti dolarů a následně si bere pětiprocentní zisk z každé transakce provedené skrze zabudovaný platební systém Chrome Web Store Payments. Výše uvedené změny jsou zatím posledními v sérii změn, pomocí nichž chce Google lépe chránit své uživatele. Společnost nedávno do Chrome například přidala tlačítko Resetu, jež umožňuje obnovit "tovární" nastavení prohlížeče.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář