Google opět snížil jazykové bariéry

Společnost Google našla další způsob, jak zkvalitnit zkušenost uživatelů při vyhledávání. Tentokrát se jedná o funkci sloužící k přeložení nalezených výsledků z jednoho jazyka do druhého.
reklama

Novinka je přidána do sekce „Show Options“, kterou je vidět při vyhledávání v horní části stránky těsně pod řádkem. Maureen Heymans, technická vedoucí projektu k věci říká: „Překládání již nějaký čas úspěšně funguje na Google Translate, takže nyní jsme se zkrátka jen rozhodli přidat funkci napevno i jako stálou součást vyhledávacího rozhraní.“

Vše samozřejmě slouží primárně k tomu, ulehčit přečtení nalezených výsledků, které se sice vztahují k tématu, leč nachází se právě v jazyce, kterým uživatel nevládne. Určitě souhlasíme s názorem, že je lépe po některých věcech pátrat přímo na (přeložených) stránkách v mateřském jazyce.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru