Google omezil aktualizace aplikací stažených z Google Play

Google zakázal tvůrcům aplikací určených pro operační systém Android, aby vydávali pro svůj software aktualizace mimo e-shop Google Play.
reklama

Od dnešního dne platí, že pokud je aplikace stažena z Google Play, vývojáři pro ni nemohou vydat aktualizaci skrze jiný kanál. "Aplikace stažená z Google Play nemůže upravit, nahradit nebo aktualizovat svůj vlastní binární kód za použití jiné metody, než jakou je aktualizační mechanismus Google Play," uvedl Google ve svém prohlášení. Není zatím jasné, proč Google toto nové pravidlo zavedl, podle některých pozorovatelů však může souviset s tím, jak Facebook v březnu mimo Google Play vydal betaverzi své nové aplikace.

Uživatelé následně nějakou dobu spekulovali nad tím, zda je aplikace Facebooku legitimní a nejde o podvrh. Aplikace legitimní byla, po uživatelích však vyžadovala povolení k instalaci budoucích updatů bez jejich upozornění. Facebook se k tomu, proč vydal svůj software mimo Google Play, zatím nevyjádřil. I když společnost pravidla Googlu zatím neporušila, bude muset v budoucnu vydávat nové verze své aplikace přes e-shop Googlu. Je třeba zdůraznit, že nové pravidlo o vydávání aktualizací přes Google Play se vztahuje pouze na aplikace stažené z tohoto e-shopu.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru