Google oficiálně představil Android 2.3

Google včera oficiálně představil další verzi svého mobilního operačního systému s kódovým označením Gingerbread. Spolu s představením Androidu 2.3 Google také ukázal nový telefon Nexus S z vlastní dílny, který nahradí (ne příliš úspěšný) Nexus One.
reklama

Společnost také vydala aktualizované nástroje pro vývojáře: SDK, ADT Plugin a nový NDK. Android verze 2.3 je podle Googlu nejrychlejším Androidem jaký tady kdy byl.

Mírně bylo upraveno uživatelské rozhraní, přibyla podpora NFC (Near-Field Communication), změnila se klávesnice, přibylo internetové (VOIP/SIP) volání stejně jako podpora gyroskopu a v neposlední řadě Google zlepšil také funkce kopírování a vkládání.

Gingerbread by se měl k uživatelům dostat během následujících několika týdnů. Nexus S se do Evropy dostane ještě před Vánocemi, otázkou je, zda se jej dočkáme i u nás.

 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru