Google odstraňuje z vyhledávače milion výsledků měsíčně

Google v březnu obdržel požadavky na odstranění více než milionů odkazů ze svého vyhledávače.
reklama

Google podle své zprávy obdržel okolo 2400 požadavků od vlastníků autorských práv a různých organizací na smazání více než 1.2 milionu odkazů na 24 374 doménách. Mezi TOP ohlašovateli odkazů na odstranění byli Microsoft, který požádal o odstranění více než půl milionu URL, NBC Universal (165 000), BPI - British Recorded Music Industry - (151 000), stránka s pornografií Elegant Angel (41 000) a RIAA (32 000). A odkud že byly odkazy, které výše uvedené společnosti a organizace žádaly mazat? Nejvíce jich pocházelo z filestube.com (41 000), dále pak z torrentz.eu (22 000), 4shared.com (20 000), torrentreactor.net (19 000) a zippsyshare.com (19 000).

"V dnešní době není neobvyklé, že dostane i více než 250 000 požadavků za týden, což je více, než ochránci autorských práv žádali za celý rok 2009," řekl Fred von Lohman z Googlu s tím, že zaměstnanci Googlu nyní musejí reagovat mnohem rychleji. Ne všem požadavkům však Google vyhoví. "Nedávno jsme odmítli dva požadavky od velké společnosti, která zastupuje autory. Chtěli po nás smazat odkazy na televizní show, my jsme však žádné porušení autorských práv nezjistili," uvedl Shaw. 

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru