Google odstranil ze svého vyhledávače přes 50 milionů odkazů

Google odstranil z výsledků hledání ve svém vyhledávači v tomto roce kvůli porušování autorských práv více než 50 milionů odkazů.
reklama

Vyplývá to z analýzy Google Transparency Report, kterou provedl šéf TorrentFreaku Ernesto Van Der Sar. Google je (stejně jako každá jiná americká firma provozující webové stránky) zavázán federálním zákonem zvaným Digital Millennium Copyright Act (DMCA), aby odstranil ze svých serverů obsah, pokud dostane požadavek od držitele jeho autorských práv. Kontrolu vyhledávačů jako je Google provádějí v současné době pro velké organizace, jež sdružují držitele autorských práv, automatické nástroje, které však mohou být velmi nepřesné. Například cloudová služba Hotfile podala v tomto roce žalobu na společnost Warner Bros Entertainment poté, co jí tato společnost poslala požadavky na odstranění tisíců dat, i když k tomu neměla oprávnění. 

Podle DMCA může být kdokoli, kdo neoprávněně vznese požadavek na odstranění dat z důvodů autorských práv žalován na náhradu v penězích. Warner se samozřejmě brání s tím argumentem, že závadné požadavky nevytvořili lidé v jeho společnosti, nýbrž automatizované systémy. Nejvíce požadavků (7,8 milionů) proti Googlu v tomto roce vznesla Recording Industry Association of America, která se zaměřovala především na server FilesTube. Z FilesTube bylo odstraněno 2,2 milionu odkazů, jak však dodává Van Der Sar, toto číslo tvoří jen méně než 1 % všech stránek FilesTube, které Google indexuje.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru