Google nyní zobrazuje informace o nutričních hodnotách

Google odhalil novou funkci, díky které se začnou ve výsledcích hledání zobrazovat nutriční informace.
reklama

Podle vyjádření společnosti se nyní informace o sacharidech, tucích a počtu kalorií zobrazují u více než 1000 druhů ovoce, zeleniny, masa a dalších potravin. Uživatelé se mohou například zeptat Googlu na to, kolik bílkovin je v banánu, co obsahuje chlebovník, kolik gramů sacharidů je v kukuřici nebo kolik kalorií má avokádo. A co více, služba může být využita i pro porovnávání nutričních informací dvou různých druhů potravin nebo různé potraviny stejného druhu. Při ukázce ve svém videu Google porovnal, že avokádo z Floridy má o 10 gramů tuku více, než to z Kalifornie.

Při hledání nutričních informací je využíván Knowledge Graph Googlu a uživateli se zobrazí nad tradičním odkazem speciální panel s požadovanými informacemi. Google dodal, že Knowledge Graph shromažďuje informace z celého internetu, k nimž uživatelé měli dříve špatný přístup. Prozatím se nutriční hodnoty zobrazují pouze v anglické verzi Googlu, další jazyky však brzy přibudou a průběžně bude také aktualizován seznam potravin.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru