Google nyní za pomoci HTTPS šifruje všechna data Gmailu mezi datovými centry

Google opět zlepšil bezpečnost svého Gmailu: služba nyní bude vždy při zjišťování nových e-mailů nebo odesílání zpráv běžet za pomoci šifrovaného spojení (HTTPS).
reklama

Google připomněl, že Gmail podporoval HTTPS od prvního dne a defaultně od roku 2010. Do té doby bylo rozhodnutí na uživatelích, jelikož HTTPS může e-mail zpomalit kvůli tomu, že šifrovaná data necestují tak rychle, jako nešifrovaná. Google také dodal, že šifrováno je nyní 100 % každé zprávy, kterou uživatel odešle či příjme.

To znamená, že zpráva bude zabezpečená nejen mezi vámi a Googlem, ale také při jejím pohybu mezi datovými centry. Představitelé Googlu na oficiálním blogu dodali, že po informacích zveřejněných v minulém roce (Edwardem Snowdenem) se bezpečnost stala jejich nejvyšší prioritou. Podle Snowdena americká NSA spolu s britskou GCHQ rozjeli program s názvem Muscular, v rámci něhož byli špioni schopni napíchnout se do hlavních komunikačních linek spojujících datová centra velkých technologických společností typu Google nebo Yahoo.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru