Google nyní za pomoci HTTPS šifruje všechna data Gmailu mezi datovými centry

Google opět zlepšil bezpečnost svého Gmailu: služba nyní bude vždy při zjišťování nových e-mailů nebo odesílání zpráv běžet za pomoci šifrovaného spojení (HTTPS).

Reklama

Google připomněl, že Gmail podporoval HTTPS od prvního dne a defaultně od roku 2010. Do té doby bylo rozhodnutí na uživatelích, jelikož HTTPS může e-mail zpomalit kvůli tomu, že šifrovaná data necestují tak rychle, jako nešifrovaná. Google také dodal, že šifrováno je nyní 100 % každé zprávy, kterou uživatel odešle či příjme.

To znamená, že zpráva bude zabezpečená nejen mezi vámi a Googlem, ale také při jejím pohybu mezi datovými centry. Představitelé Googlu na oficiálním blogu dodali, že po informacích zveřejněných v minulém roce (Edwardem Snowdenem) se bezpečnost stala jejich nejvyšší prioritou. Podle Snowdena americká NSA spolu s britskou GCHQ rozjeli program s názvem Muscular, v rámci něhož byli špioni schopni napíchnout se do hlavních komunikačních linek spojujících datová centra velkých technologických společností typu Google nebo Yahoo.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář