Google nyní nabízí 15GB místa zdarma

Google oznámil, že během následujících několika týdnů rozšíří kapacitu k uložení dat u svých služeb Drive, Google+ a Gmail na 15GB.
reklama

Díky tomuto kroku se Google stane lídrem v oblasti bezplatného poskytování prostoru pro ukládání dat. Dropbox v současné době nabízí 2GB bezplatného místa, uživatelé Microsoft SkyDrive mohou využít 7GB a Amazon Cloud Storage, Apple iCloud a SugarSync mají pro uživatele bezplatně přichystáno 5GB místa. V příspěvku na oficiálním blogu produktový manažer Google Apps Clay Bavor uvedl, že díky 15GB sdíleného prostoru pro všechny služby Googlu se uživatelé již nebudou muset zabývat tím, kolik dat kde ukládají. Pokud jste například hodně využívali Drive, ale měli jste spoustu místa na Gmailu, tento problém již nebudete muset řešit, protože prostor můžete využit tak, jak se vám zlíbí.

Aby lidé lépe pochopili, jak mohou sdílený prostor na více službách využívat, připraví pro ně Google jednoduchý návod i s příklady. Navíc uživatelé budou moci kdykoli díky přehlednému grafu zjistit, kolik prostoru mají kde zabraného. Podle Bavora Google blíže ke změnám u svých služeb promluví na své konferenci I/O, jež se odehraje za pár týdnů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru