Google nyní automaticky šifruje všechna data na cloudu

Služba Google Cloud Storage nyní šifruje všechna data pomocí 128-bitového standardu AES před tím, než je zapíše na disk.
reklama

Společnost to oznámila na blogu Cloud Platform s tím, že uživatelé si za změnu nebudou muset připlácet. Navíc není třeba ani žádného speciálního nastavování a změny nebudou mít vliv na výkon služby. Data budou automaticky dešifrována tehdy, když k nim bude přistupovat autorizovaný uživatel. V současné době cloudové řešení Googlu využívá celá řada velkých společností jako Best Buy, Rovio nebo Ubisoft. Google dodal, že kryptografické klíče jednotlivých uživatelů jsou spravovány s co nejvyšší mírou opatrnosti.

Uživatelská data a metadata jsou šifrována pomocí unikátního klíče, který je následně znovu zašifrován pomocí jiného klíče. A tento druhý klíč je pak chráněn pomocí třetího "master" klíče. Inženýři Googlu oznámili, že šifrována budou všechna data, která budou na server od nynějška nahrána a starší data budou zašifrována v následujících měsících. Google se rozhodl lépe ochránit data uživatelů na své cloudové službě jen pár měsíců poté, co se na internetu objevily informace o programu PRISM, v rámci něhož americká NSA získávala uživatelské informace od velkých technologických společností.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru