Google nyní automaticky šifruje všechna data na cloudu

Služba Google Cloud Storage nyní šifruje všechna data pomocí 128-bitového standardu AES před tím, než je zapíše na disk.

Reklama

Společnost to oznámila na blogu Cloud Platform s tím, že uživatelé si za změnu nebudou muset připlácet. Navíc není třeba ani žádného speciálního nastavování a změny nebudou mít vliv na výkon služby. Data budou automaticky dešifrována tehdy, když k nim bude přistupovat autorizovaný uživatel. V současné době cloudové řešení Googlu využívá celá řada velkých společností jako Best Buy, Rovio nebo Ubisoft. Google dodal, že kryptografické klíče jednotlivých uživatelů jsou spravovány s co nejvyšší mírou opatrnosti.

Uživatelská data a metadata jsou šifrována pomocí unikátního klíče, který je následně znovu zašifrován pomocí jiného klíče. A tento druhý klíč je pak chráněn pomocí třetího "master" klíče. Inženýři Googlu oznámili, že šifrována budou všechna data, která budou na server od nynějška nahrána a starší data budou zašifrována v následujících měsících. Google se rozhodl lépe ochránit data uživatelů na své cloudové službě jen pár měsíců poté, co se na internetu objevily informace o programu PRISM, v rámci něhož americká NSA získávala uživatelské informace od velkých technologických společností.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář