Google Now míří na homepage Googlu na desktopech

Google Now byl představen minulý rok jako součást Androidu Jelly Bean, přičemž mělo jít o alternativu k populární hlasové asistentce od Apple s názvem Siri. A podle nových informací se již brzy dočká propojení s Google.com.
reklama

Informace se objevily na blogu Google Operating System, kde byl zveřejněn screenshot testovací stránky s vyhledáváním, jež obsahovala nápis "Začněte s Google Now". Není zatím jasné, jak bude Google Now vypadat v porovnání s androidovou aplikací, podle neoficiálních informací si však uživatelé budou moci upravovat místo, odkud právě hledají a přizpůsobovat, jaký obsah se jim bude zobrazovat na "kartách". Google v současnosti podporuje více, než 25 různých karet jako jsou narozeniny přátel, rezervace restaurací, letenky, zprávy a tak dále.

Přenesení karet Google Now na homepage Googlu by znamenalo odklon od minimalistického designu, za nímž si společnost již dlouho stojí. Lze si tak představit, že americký gigant nebude Google Now na desktopu nutit všem, ale zapnou si jej pouze ti uživatelé, kteří o něj budou mít zájem. Půjde tak o něco jako moderní verzi služby iGoogle (jejíž provoz bude mimochodem brzy ukončen). Google Now uživateli odpovídá na otázky, nabízí mu obsah, který by se mu mohl líbit a v závislosti na nastavení a zvycích při hledání zobrazuje relevantní informace.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru