Google Now bude v prohlížeči Chrome

Google oznámil, že osobní asistent Google Now určený pro Android Jelly Bean se objeví i v jeho webovém prohlížeči Chrome.
reklama

Zprávy o Google Now se objevily na oficiálním blogu společnosti, podle kterého inženýři Googlu vytvořili "skelet" pro implementaci Google Now do Chrome. Díky propojení Google Now s Chrome má služba potenciál stát se oblíbenou na různých platformách, jelikož Google svůj prohlížeč nabízí pro Windows, Mac OS X i iOS. Siri od Apple naproti tomu funguje pouze na iOS. Google Now má podle vývojářů předpovídat, jaké informace bude uživatel chtít vyhledat a zobrazovat mu je v předstihu. Jakmile tedy uživatel ráno zapne svůj mobilní telefon, Google Now mu může zobrazit aktuální počasí, když pak nastoupí do auta, služba ukáže aktuální dopravní informace a tak dále.

Google Now samozřejmě podporuje také hlasové hledání. I když některým lidem se služba nemusí líbit, jelikož si mohou myslet, že toho o nich Google už ví dost, podle analytiků by služba mohla mít velký úspěch. Google Now totiž bude propojovat všechny další služby společnosti jako Google Maps, YouTube, Google Apps, Gmail nebo Google+. Google minulý týden také představil podobnou službu, jako je Passbook na iOS, která umí mimo jiné prohledat celý Gmail uživatele a automaticky načítat QR kódy a další.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru