Google Noop: Nový programovací jazyk od Google

Společnost Google dnes stojí již za lecčím, ovšem svůj vlastní jazyk, to je jedna z mála věcí, která jí ještě chybí. Tedy chyběla - jeden právě uvedla pod jménem "Noop".
reklama

Noop není jazykem zcela novým, abychom si hned na úvod nalili čistého vína. Běží totiž na Java Virtual Machine a toho času je v experimentálním stadiu pro kodéry a developery. Zdrojový kód je prakticky k nerozeznání od Javy, ovšem bude tu několik změn - třeba přímé zabudování dependency injection a testabilty do jazyka namísto spoléhání na externí knihovny.

Dle vlastních slov společnosti se Noop (čteno "no op" nikoliv "nu:p") snaží zkřížit to nejlepší z (relativně) moderních jazyků a naopak se některým věcem vyhnout. Seznam toho, čemu Noop říká "No" a čemu pro změnu "Yes" najdete na odkazu výše. Mimochodem, jazyk půjde kompilovat i interpretovat.

Zdroj: PC Magazine

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Ale Google přeci již nějakou dobu do programovacích jazyků fušuje - experimentální, ale slibné Go, poměrně jednoúčelový, ale užitečný Sawzall, ohledně V8 jako snad nejrychlejší implementace Javascriptu ani nemluvě.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru