Google Nexus One: První komunikátor od Google

Počet věcí, které ještě Google nevlastní ve vlastní verzi se každým dnem dramaticky snižuje. Dnes k nim kupříkladu přibyl vůbec první vlastní komunikátor stavící (jak jinak) na Androidu.
reklama

Jak je v mobilní branži už léta zvykem, také firma Google se rozhodla pro rebrand. Namísto vymýšlení už vymyšleného raději zvolila osvědčenou existující sestavu. Linie novinky nás ani na chvíli nenechávají na pochybách, o čí návrh jde. Máme před sebou další dílko od HTC Corporation, jen zabalené do loga Google a Android OS.

Mobilní procesor Qualcomm Snapdragon tikající na 1 GHz dává komunikátoru výpočetní sílu jakou vládly 3-4 roky staré notebooky. Potěší kvalitní 3,7“ AMOLED displej s rozlišením WVGA 480 x 800 pixelů. Váha 130 g ostudu nedělá, stejně jako profil pouhých 11,5 mm.

Vestavěný digitál disponuje rozlišením 5 Mpix, samozřejmě ostřením a dokonce i bleskem a funkcí geo-tagging. Vedle 512 MB RAM zde najdeme také 512 MB interní flashe, ty lze ale přirozeně rozšířit skrze SDHC slot (až 32 GB – v dodávce by měla být i 4 GB karta).

Port pro sluchátka má naštěstí tradičních 3,5 mm. Akumulátor dostal do vínku kapacitu 1 400 mAh. Na zadní stranu si lze nechat laserem napsat až 50 písmen dlouhou zprávu (Vraťte prosím na adresu Jan Novák, ...). Identifikační LED na těle má celkem 3 barvy dle typu dorazivší zprávy (e-mail, chat, SMS).

Pokud jde o softwarovou výbavu, tak ta je v tradičním duchu Google Android OS: Google Maps, Gmail s podporou Exchange, Phone book (agreguje kontakty z více míst včetně Facebooku), Quick Contacts (přepíná mezi pracovními a sociálními aplikacemi) a Android Market (otevírá vrátka k 18 000 aplikací).

Uvedení Nexuse se Google rozhodl doprovodit také příslušným videem:

Další informace najdete na Nexus One.

Zdroj: Tisková zpráva Google

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru